Ceny nemovitostí přestaly klesat

11.09.2023

Nejnovější statistiky ukazují, že ceny nemovitostí přestaly po mnoha měsících klesat a to ve všech krajích, s výjimkou jižní Moravy. V Praze a středočeském kraji ceny nemovitostí dokonce již meziměsíčně mírně rostou. Z tohoto pohledu přestává dávat smysl vyčkávat s koupí nemovitosti s vidinou dalšího poklesu. Zastavení poklesu je způsobeno zejména poklesem úrokových sazeb hypoték, kdy je pokles v mnoha případech skutečně velký. V loňském roce nebyla výjimkou hypotéka s úrokem okolo 7 %, zatímco nyní ji lze získat za úrok mírně nad 5 %.

Tento rozdíl například znamená, že zájemce o hypotéku ve výši 3 000 000 Kč zaplatí měsíčně na splátce o 3 319 Kč méně. Při hypotéce ve výši 5 000 000 Kč dokonce o 5 531 Kč měsíčně méně. A to už je skutečně pro mnohé impuls k nákupu nemovitosti, která může být oproti předchozím letům zlevněná.

Lze očekávat, že s dalším poklesem úrokových sazeb začnou opět ceny nemovitostí růst. I proto je nyní ideální doba na nákup nemovitosti. Za prvé ji zájemce téměř jistě koupí levněji, než v následujících letech. A za druhé může využít nižších úrokových sazeb, které po první fixaci velmi pravděpodobně ještě výrazně poklesnou.

S financováním a případnými dotazy ohledně hypoték vám rádi pomohou naši specialisté. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci stačí vyplnit formulář níže a naši specialisté vás budou kontaktovat. 

Další články